K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Microsoft Windows Server

Microsoft Windows Server 2016 pro školy

Většina školních sítí je postavena na spolehlivém řešení Windows Server. Na jeho službách a rolích závisí mnoho dalších školních aplikací a aktivit školy. Proto doporučujeme, mít váš Windows Server, jako základ školní sítě, vždy aktuální a bezpečný. Microsoft Windows Server 2016 vám dává novou platformu, kterou potřebujete pro navýšení konkurenceschopné hodnoty, a to díky přenesení cloudových schopností do vašeho datového centra. Pokroky ve výpočetním výkonu, síťovém prostředí, datovém úložišti i bezpečnosti vám dávají přidanou flexibilitu pro naplnění měnících se obchodních požadavků. Funkce moderní aplikační platformy, včetně Windows Server kontejnerů, zvyšují rychlost a agilitu. Zajistěte potřebu inovovat pomocí Microsoft Windows Server 2016.

Školám nabízíme licence Windows Server 2016 Standard a Datacenter.
Využijte výhodné ceny licencí 
Windows Server v programu Select Plus pro školy! 

Školy u nás nejčastěji nakupují níže uvedenou licenci:

 • Windows Server STD CORE 2016 SNGL MVL 16Lic CoreLic

Viz ceník licencí Microsoft pro školy.

Stručný přehled variant Windows Server 2016 pro školy:

 • Standard pro nevirtualizované či lehce virtualizované prostředí  - školy, které potřebují pokročilé funkce, funkce pro pobočky, a vyžadují pružné prostředí pro virtualizaci (1 fyzický server a max. 2 virtuální stroje).
 • Datacenter pro vysoce virtualizované, soukromé a hybridní cloudové prostředí - školy všech velikostí, které mají vysoké požadavky na provozovaná řešení, pokročilá úložiště, virtualizaci a nasazení aplikací (1 fyzický server, neomezené množství virtuálních strojů).

Hlavní změny v licencování Windows Server 2016: 

Licenční model byl změněn na počet jader (Core) procesoru. Předchozí servery 2012 byly licencovány na počet procesorů. Nově tedy místo fyzických procesorů počítáme fyzická jádra, a to bez ohledu na hyper-threading. Konverzní poměr je nastaven na 1:8, což znamená, že to, co jsme dříve utratili za licenci na 2 CPU, je nyní cena za 16 jader.

Minimální počet přidělených licencí pro jádra je vždy:

 • 8 na každý fyzický procesor serveru
 • minimálně 16 jader na server.

Novinky v systému Windows Server 2016:

 • Integrované zabezpečení
  Snižte riziko zásluhou několika vrstev zabezpečení integrovaných přímo v operačním systému a zajistěte vysokou úroveň ochrany v místním i cloudovém prostředí.
 • Přejděte do cloudu ihned, jakmile budete připraveni
  Proveďte snadný přechod do cloudu pomocí technologie Hyper-V – stejného hypervizoru, který využívá platforma Azure.
 • Nízké náklady na úložiště dat
  Vytvářejte vysoce dostupná a škálovatelná softwarově definovaná řešení úložišť za zlomek ceny.
 • Snadnější inovace aplikací
  Získejte výhody plynoucí z používání kontejnerů pro aplikace – stačí provést jen drobné nebo dokonce vůbec žádné změny kódu.
 • Nové výhody licencování cloudu
  Vytvářejte nové virtuální počítače v platformě Azure a ušetřete až 40 procent nebo více díky programu Azure Hybrid Use Benefit.

CAL licence k Windows Serveru 2016:

CALy jsou vyžadovány pro každého uživatele nebo zařízení, kteří mají přímý přistup k serveru školy a opravňuje uživatele nebo zařízení přistupovat k Windows Serveru. Je třeba se rozhodnout, zda použijete CAL licenci pro uživatele, nebo na zařízení.

CALy nejsou součástí licencí Windows Server 2016 Standard ani DataCentre (musí být zakoupeny samostatně).

Windows Server CALy jsou určena pro uživatele nebo zařízení, která přistupují k serveru školy. CALy opravňují uživatele a zařízení přistupovat ke službám poskytovaných serverem.

Kontaktujte nás

Máte zájem o licenci Microsoft Windows Server 2016 pro vaši školu?